forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wydarzenia 5. Ikarus Treffen Hoyerswerda 2017
5. Ikarus Treffen Hoyerswerda 2017 PDF Drukuj Email
niedziela, 09 lipca 2017 17:13


1 lipca we wschodnioniemieckim mieście Hoyerswerda odbył się dzień otwarty zajezdni autobusowej VGH, połączony z 5. Niemieckim Zlot Ikarusów. Nasz Klub również był tam obecny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Thumbnail

Podczas zeszłorocznego Zlotu zabytkowych pojazdów w węgierskim Polgár otrzymaliśmy zaproszenie do Niemiec. Była to idealna okazja do kolejnej przejażdżki naszym ikarusem EAG 398 oraz do jego pokazania po przywróceniu oryginalnego wyglądu. Warto nadmienić, że nie jest to pierwszy niemiecki zlot, na którym pojawił się autobus z naszej kolekcji, bowiem w 2011 roku pojechaliśmy do Löbau ikarusem 411.

Z Warszawy wyruszyliśmy w piątek rano. Od razu skierowaliśmy się w stronę Zgorzelca, po drodze zbierając ekipę Czerwonego Ikarusa w Łodzi oraz jednego z kolegów we Wrocławiu. Na miejsce dotarliśmy po godzinie 14, co dało nam możliwość spokojnego zwiedzenia miasta – zarówno polskiego Zgorzelca jak również niemieckiego Görlitz.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

W sobotę wystartowaliśmy na zlot. Udając się w stronę autostrady minęliśmy się z wrocławską grupą jadącą do Görlitz. Niewiele później spotkaliśmy się na miejscu w Hoyerswerdzie. Jako ciekawostkę możemy dodać, że w latach 1989 – 1994 funkcjonowała tam najmłodsza niemiecka sieć trolejbusowa.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Na zlocie można było spotkać około 50 zabytkowych pojazdów. Jak łatwo się domyśleć przeważały ikarusy, ale zobaczyć można było też takie marki jak IFA, Fleischer, Rober, Barkas a nawet Jelcz.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Większość z autobusów była udostępniona oglądającym w zajezdni. Każdy mógł również zagłosować na swój ulubiony autobus. Jak się okazało, prawie stanęliśmy na podium. Zgodnie z przekazaną nam informacją, nasz turystyk zajął bowiem 4. miejsce.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

W ciągu dnia uruchomiona była specjalna linia łącząca zajezdnię z niemal każdym zakątkiem miasta.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Punktualnie o godzinie 16 niemal wszystkie zabytkowe autobusy wzięły udział w padzie ulicami miasta. Niestety nasz autobus nie mógł wziąć udziału w paradzie ze względu na konieczność wymiany koła.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Po paradzie wszystkie ekipy miały chwilę dla siebie a po usunięciu usterki udaliśmy się w podróż powrotną do Zgorzelca.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Następny dzień minął nam na powrocie do Warszawy.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Zobaczcie również kilka filmów z tego wydarzenia, które zostały opublikowane w ramach serwisu YouTube: link1, link2, link3.


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

1 lipca we wschodnioniemieckim mieście Hoyerswerda odbył się dzień otwarty zajezdni autobusowej VGH, połączony z 5. Niemieckim Zlot Ikarusów. Nasz Klub również był tam obecny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.