forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zabytkowe autobusy


Nasz ubezpieczyciel


Główna Główna Wiadomości Zlot samochodów marki Jelcz
Zlot samochodów marki Jelcz PDF Drukuj Email
sobota, 17 czerwca 2017 00:00

17 czerwca 2017 r. w Jelczu-Laskowicach odbył się pierwszy Zlot pojazdów marki Jelcz. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele naszego Klubu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zlot zorganizowano w 65. rocznicę powstania Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Ekspozycję autobusów oraz ciężarówek zlokalizowano w hali E na terenie fabryki w Jelczu-Laskowicach przy ul. Techników 1C. Wśród pojazdów można było zobaczyć m.in. jednego z pierwszych Jelczy M121MB i Jelcza PR110, należące do przedsiębiorstwa A-Bus Krzysztofa Wasilewskiego, turystycznego Jelcza PR110D należącego do OSP w Grzymalinie czy jego następcę - Jelcza T123MB Ewa z firmy TransRob oraz kultowego "ogórka" - Jelcza 043 należącego do przedsiębiorstwa Sanikont z Inowrocławia. Swoje autobusy zaprezentowali także przewoźnicy miejscy jak MPK Poznań, który udostępnił zwiedzającym całkowicie niskopodłogowego Jelcza M125M i przewoźnicy lokalni jak PKS w Oławie, który wystawił aż trzy autobusy międzymiastowe.

Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail Thumbnail

Dla uczestników zlotu specjalnie otwarto także Izbę Tradycji Marki Jelcz, w której można było obejrzeć archiwalne zdjęcia czy pamiątki związane z firmą. Zainteresowani mogli również spotkać się z autorem książek "Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz", Wojciechem Połomskim oraz poznać historię pojazdów podczas pasjonujących rozmów z ich właścicielami.

Thumbnail Thumbnail

Thumbnail

Dziękujemy za ciekawe spotkania i - być może - do zobaczenia za rok!

Thumbnail

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

1 lipca we wschodnioniemieckim mieście Hoyerswerda odbył się dzień otwarty zajezdni autobusowej VGH, połączony z 5. Niemieckim Zlot Ikarusów. Nasz Klub również był tam obecny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Nowości

Popularne

Na skróty

Nasze serwisy
Joomla!. XHTML and CSS.

Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.