forex trading logo
FacebookRSS Feed

Zlot+Noc PDF Drukuj EmailWarszawskiej Nocy Muzeów od ośmiu lat towarzyszy Zlot Zabytkowych Autobusów. Na zaproszenie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz m.st. Warszawy do stolicy przyjeżdżają zabytkowe autobusy z całej Polski oraz z Czech - ojczyzny „ogórków”.

W sobotę, 18 maja, zanim wyruszą na trasę linii muzealnej A, będą się prezentować na pl. Defilad. Od godz. 11.00 do godz. 12.30 każdy będzie miał szansę powspominać dawne czasy, usiąść na fotelu kierowcy, czy posłuchać o historii tych autobusów.

O godz. 12.30 pojazdy ruszą z pl. Defilad w Paradzie Zabytkowych Autobusów. Pojadą przez Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego i Wybrzeże Szczecińskie na parking przed Stadionem Narodowym. Tam będzie kilkuminutowy postój - możliwość zrobienia zdjęć lub przesiadki do innego autobusu. Następnie parada ruszy przez Pragę na Bielany: Jagiellońską, Modlińską, trasą mostu Marii Skłodowskiej-Curie do Zajezdni Tramwajowej „Żoliborz” przy ul. Zgrupowania AK „Kampinos”. U celu „ogórki” i inne samochody będą o godz. 14.00. Na trasie nie będzie żadnych dodatkowych przystanków.

Na terenie Zajezdni Tramwajowej „Żoliborz” będzie trwał dzień otwarty z okazji 50-lecia funkcjonowania tej zajezdni (organizowany przez Tramwaje Warszawskie).

Fanów wieczornych atrakcji zapraszamy na pl. Defilad od godz. 18.30, kiedy zaczną odjeżdżać pierwsze zabytkowe autobusy linii A. Ostatni kurs ruszy ok. godz. 1.00. W tym roku na trasę wyjedzie 26 zabytkowych autobusów, w tym 15 „ogórków”.            
 


Joomla!. XHTML and CSS.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zoptymalizowania jej funkcjonowania.Zobacz polityke prywatnosci.